Kosmogram Urodzeniowy – Co to jest i jak obliczyć?

Czym jest Kosmogram Urodzeniowy?

Samorefleksja, kontakt z własnym ja, samoświadomość, akceptacja siebie i introspekcja są kluczowe do budowy satysfakcjonującego i udanego życia. Dzięki zrozumieniu siebie, możemy świadomie wpływać na nasze życie, eliminując przypadkowość i zyskując świadomość związków przyczynowo-skutkowych. Analiza kosmogramu urodzeniowego może być pomocna w tym procesie!

Jesteśmy tu po to, żeby doświadczać szerokiej gamy emocji, podejmować różnorodne działania i dzielić się nimi z innymi, ale naszym głównym celem jest osiągnięcie spełnienia i poczucia szczęścia, prawda? Dlaczego jednak często tak trudno nam poczuć się dobrze ze sobą? Odpowiedź jest prosta, a zarazem skomplikowana.

Kosmogram Urodzeniowy mówi o Tobie wszystko. Pokazuje on Twoją drogę na tej ziemi. Jest on nijako jak znak zodiaku czy Twoja droga życia, którą oblicza się kalkulatorem numerologicznym.

Czym jest Kosmogram Urodzeniowy?

Jest to swoiste odzwierciedlenie naszej psychiki, pokazujące jak proporcje poszczególnych znaków zodiaku i ich cech rozkładają się w naszej wewnętrznej strukturze. Każdy człowiek posiada w sobie wszystkie 12 znaków zodiaku, czyli różnorodne zestawy cech, które mogą się wyrażać w różny sposób.

Możesz być Strzelcem, ale nie lubić podróży, Baranem, ale nie czuć potrzeby inicjowania, Rakiem, ale mieć trudności z działaniem z serca, lub Bliźniakiem, ale nie przepadać za intensywnymi kontaktami z ludźmi i wiedzą – poszczególne elementy Twojego Kosmogramu mogą na to wpływać.

Budowa Kosmogramu Urodzeniowego

Kosmogram urodzeniowy to mapa nieba w chwili naszego narodzin. Dlatego też, aby wygenerować precyzyjny wykres kosmogramu urodzeniowego, konieczne są dokładne informacje: data urodzenia, miejsce urodzenia oraz precyzyjna godzina urodzenia.

Godzina musi być dokładna, ponieważ wpływa na położenie ascendentu oraz domów kosmogramu. Nie jest możliwe stworzenie wartościowego kosmogramu urodzeniowego, jeśli godzina urodzenia jest określona jako „około 10:00” albo „między 20 a 21” czy też „rano”. Godzina musi być precyzyjna dokładna, taka jaka została zapisana w karcie, czyli np. 19:20, 08:34 itp.

Znaki zodiaku, planety oraz domy

Kosmogram urodzeniowy ma formę okrągłego diagramu, na którego zewnętrznej części widoczne są symbole znaków zodiaku. Znaki zodiaku to konkretne archetypy, czyli zbiory cech, pojęć i znaczeń, które są obecne w każdym z nas. Nawet jeśli wcześniej sądziłeś/aś, że jesteś tylko jednym konkretnym znakiem zodiaku, to tutaj następuje miłe zaskoczenie.

Wewnątrz okręgu widoczne są symbole planet, które dają nam informacje o konkretnych procesach psychicznych oraz aspektach życia. Planety również wchodzą w interakcje między sobą, które są określane jako aspekty. W samym centrum kosmogramu znajduje się puste koło, symbolizujące ziemię. W kosmogramie urodzeniowym ziemia jest umieszczona w samym środku, a planety i znaki zodiaku znajdują się wokół niej, ponieważ my jesteśmy na ziemi i analizujemy wpływ planet na nas.

Kosmogram urodzeniowy jest podzielony na sektory przypominające kawałki pokrojonego na kawałki tortu, zwane „domami”. Każdy domek opisuje konkretną sferę życia, w której emanują się różne elementy życia i konstrukcji psychicznej.

Na wykresie kosmogramu zauważalne są również osie, czyli pozioma linia przechodząca przez centrum kosmogramu, która oddziela jego górną i dolną część, oraz pionowa linia przechodząca przez cały kosmogram (która może być również pod kątem). Te osie wyznaczają ascendent, descendent (pozioma oś) oraz immum coeli i medium coeli (pionowa/pod kątem). W kolejnych artykułach tej serii przedstawię Ci bardziej szczegółowo ten temat.

Jak obliczyć kosmogram urodzeniowy?

Czy to możliwe, że Kosmogram się sprawdza?

Astrologia opiera się na zasadach fizyki kwantowej, które mówią, że to, co powstaje w danym momencie rzeczywistości, przejawia w sobie cechy tego konkretnego momentu. Chwila urodzenia, czyli moment, w którym bierzemy pierwszy oddech, w pewien sposób nas warunkuje i określa, ze względu na układ planet i energii obecnych w tym momencie.

Kosmogram urodzeniowy jest mapą archetypów, czyli zbiorów cech i jakości, które mieszkają w naszej psychice, świadomości i podświadomości, i które wydobywają się na zewnątrz poprzez nasze przemyślenia, zachowania, zwyczaje, podejście do różnych spraw, akcje i reakcje.

Porównywanie kosmogramu urodzeniowego do aktualnej sytuacji na niebie nosi nazwę tranzytów i może pomóc w przewidywaniu pewnych tendencji zewnętrznych, które wpływają na naszą życiową sytuację. Tranzyty są analizą, w jaki sposób planety na niebie w danym czasie oddziałują na nasz kosmogram urodzeniowy i mogą dać wgląd w potencjalne zmiany i wydarzenia w naszym życiu.

Shopping Cart
Scroll to Top